Wzruszająca historia futbolisty i małej dziewczynki

Futboliści amerykańscy to wielcy i twardzi zawodnicy, faceci, przed którymi drżą przeciwnicy. Jak się okazuje Ci brutale na boisku, w życiu okazują się tymi, którzy mają również ogromne serca.

Z zawodową Ligą Futbolu Amerykańskiego NFL współpracuje fundacja „Tocuhdown dreams”, która pomaga spełniać marzenia ciężko chorych dzieci dotyczące spotkania z zawodnikami. Jedną z ich podopiecznych jest 4 letnia Ava Urrea, u której przeprowadzono do tej pory 14 różnych operacji serca. Podczas ostatniego meczu drużyny Oakland Riders dziewczynkę czekała jednak niespodzianka. Została „kapitanem” drużyny na ten mecz, drużyna przygotowała dla niej mnóstwo niespodzianek (podpisany kask, koszulki klubowe, maskotki) a także mogła obejrzeć zmagania futbolistów z loży honorowej na stadionie Riders.

raiders ava

Jednak jeden z graczy – Menelik Watson – zrobił rzecz niesamowitą, następnego dnia odwiedził rodzinny dom dziewczynki i przekazał jej ojcu swoją wypłatę za to spotkanie. Był to czek na ponad 18 tysięcy dolarów. Jedyne co powiedział to: „Chciałbym żeby Ava miała najlepsze Święta jakie tylko może mieć”.

Może Ci się również spodoba